Excel, od bardzo dawna jest podstawowym narzędziem do kalkulacji, raportów, analiz, budżetowania i wiele jeszcze innych rozwiązań potrzebnych Nam na co dzień.
Excel, oprócz zaawansowanych raportów , kalkulacji, może także pobierać dane zewnętrzne, przetwarzać je i tworzyć z nich różnego rodzaju analizy, raporty, wykresy.

Dodatkowym atutem jest możliwość napisania praktycznie dowolnego oprogramowania w VBA  wbudowanego w Excela, dzięki któremu jego możliwości stają się praktycznie nie ograniczone.
Czasami zdarza się, że są potrzebne rozwiązania kompatybilne z Excelem ale jego możliwości, w takich przypadkach nie wystarczają. W takich przypadkach możemy napisać dodatek do Excela, tak zwany ADD-INS  który instalujemy jako zewnętrzny program wewnątrz Excela.
Dla przykładu podam rozwiązanie, w którym zasoby do Excela dosyć słabo sobie radzą z obsługą grafiki, np. zmiana rozmiarów obrazków, generowanie  miniaturek itp. Do takiego przypadku stworzyliśmy dodatek który generuje ze zdjęcia podstawowego kilka dodatkowych zdjęć w różnych rozmiarach..
Excela można tak zaprogramować żeby pobrał dane, obrobił i wysłał do osób zainteresowanych, wszystko może odbywać się automatycznie lub pod kontrolą użytkowników.

Jeżeli potrzebują państwo, raportu, analizy, pomocy w stworzeniu budżetów, napisania makra, dodatku do Excela, to zapraszamy do współpracy i kontaktu z nami.

Przykładowe realizacje:

  • Zarządzanie towarami w sklepie Prestashop, szybkie dodawanie dużej ilości produktów, generowanie zdjęć, dodawanie i edycja cech, kombinacji itp.
  • Współpraca z Baselinkerem, pobieranie zamówień, faktur, zmiany statusów, zarządzanie towarami na magazynie, aktualizacja stanów magazynowych itp.
  • Kodowanie i dekodowanie plików xml, csv i innych
  • Zaawansowane raporty, automatyczne łączenie się ze źródłem danych , pobieranie danych i ich obróbka, wizualizacja danych w postaci raportu, możliwa automatyczna wysyłka do grupy zdefiniowanych osób.
  • Zintegrowane makra z programem Excel działające z każdym otwartym Zeszytem.
  • Tworzenie ofert dla klientów, połączenie z programem sprzedażowym z którego pobierana jest lista produktów i kontrahentów w celu przygotowania profesjonalnej oferty, jej wydruk do PDF i wysyłka mailowa.